Oppgaver Og Løsningsforslag

Epler og kilopris


Oppgaveteksten lyder: "Linn kjøpte 2.8kg epler for 59.92kr. Jonatan kjøpte 1.6kg epler. Hvor mye betalte han?" Her beregner vi i første omgang kiloprisen på epler, og bruker det til å beregne hvor mye Jonatan må betale for 1.6kg.

Besøk UDL på:

Om du kunne tenkt deg å hjelpe meg med å dekke kostnadene rundt UDL, så hadde jeg vært VELDIG takknemlig! En liten donasjon går en lang vei.

Kommentarer

Logg inn hvis du ønsker å legge igjen en kommentar!
Anonym 2015-04-30

kan dere lage en litt mere barne vennlig forklaring på kilopris?

Besøk UDL på:

Om du kunne tenkt deg å hjelpe meg med å dekke kostnadene rundt UDL, så hadde jeg vært VELDIG takknemlig! En liten donasjon går en lang vei.